SĂPTĂMÂNA BANDEROLELOR – GREVA JAPONEZĂ CONTINUĂ !

Sindicatul Angajaților din România s-a alăturat din prima zi celor peste 100 000 de protestatari din domeniul medical, care, începând cu data de 09.06.2026, s-au aliniat într-un demers ferm împotriva proiectului legii noi a salarizării unice. Tensiunile au crescut și mai mult când Ministrul Muncii a refuzat dialogul cu sindicatele. Membrii de sindicat poartă de […]



